|
A nyúl szállítása
Főként azok szokták szállítani a nyulat, akik kiállításra viszik őket. Ám ha orvoshoz szeretnéd vinni kedvencedet, vagy valamiben haza akarod juttatni őt, akkor neked is szükséged lesz egyre!
A szállítási eszköz lehet egy saját kezűleg készített faláda, vagy kisállatboltban vásárolt nyúl szállítóláda. Az utóbbit nem minden nyúltulaj engedi meg magának, mert a legtöbbnek nincsen 1000 Ft alatti ára, kivéve, ha egy kevésébé minőségi ládáról van szó, vagy ha kedvezményt kapunk rá. A lényeg az, hogy sokan így csak egy sima papírból készültkartondobozzal érik be. Ez nem rossz megoldás, és így nem kell szállítóládát venni. Viszont az alját béleljük ki szalmával, forgáccsal, vagy nyúlalommal (ezt boltokban lehet kapni), mert érhetnek minket meglepetések, ha pl. beázik a ládika alja az ijedt kis jószág vizeletétől. (Az utóbbit saját magamon is megtapasztaltam, bár ez még a kezdetekben történt). Természetesen a kifejezetten nyulaknak való szállítóládát is béleljük ki, mert így kényelmesebb!
A saját készítésű szállítóláda legyen minden oldalról fedett, kivéve az ajtót, ami rácsos szerkezetű legyen, és jól-könnyedén nyitható. A faládáknál hátrány, hogy a fa miatt az eszköznek súlya van, és ezért szerelnünk kell a ládára egy fogókát, amivel megemelhetjük és cipelhetjük a ládát, és hogy ne kelljen a nehéz súlyt kézben egyensúlyozva vinni. Ha a dolog úgy áll, hogy két kézben tartva kell vinni a dobozt, akkor nagy az esélye, hogy kiejtjük a kezünbkől, és rosszabb esetben a nyuszi megsérülhet.
Hogyan tegyük bele a nyulat? Egyszerűen megfogjuk a tapsifülest, és óvatosan, nem kapkodva belehelyezzük. Ha a kisállat tiltakozna, kapálózna, akkor simogatással nyugtassuk meg. Ha ez nem válik be, akkor kénytelenek leszünk nem erőszakkal, de céltudatosan a helyére tenni. A nyúl egy idő után megnyugszik, és nem fog további galibát okozni.
Utazás közben NE engedjük ki a nyulat, mert a pedál alá is kerülhet, vagy könnyebb esetben szétrághatja az ülőgarnitúrát.
| |