| Húsvéti nyuszi
A nyulak ünnepe a Húsvét. Vagy fordítva?
Íme az igazság:
Húsvétkor nem a nyulakat ünnepeljük. A nyúl a Húsvétnak jelképe, kb. a XVI. századi Németországból indult el a nyulak jelképesítése ebben az ünnepben. Valószínűleg a megtisztulás jelképe (bár ez nem biztos információ), és mivel a nyúl szapora állat, ezért a termékenységé is. Tehát a nyúl jelképe a szaporaságot, gyarapodást fejezte ki. Ehhez társultak a tojás, tyúk, csibe, bárány szimbólumok.Sok szokás van, melyek a húsvéti nyuszikhoz köthetőek. Egyes családok fészket raknak, amibe a nyuszi tojásokat visz. Máshol a nyuszi csokit rejt el a bokorban.
Nyuszi a gyereknek?
Sokan szívesen vesznek nyulat a gyerekeknek Húsvétra. Ám sokan nincsenek tisztában vele, hogy a nyúl tartása felelősség! Ezt neked is tudnod kell. Szegény megunt nyulakat elajándékozzák, levágják, vagy az állatkertekbe viszik. A nyulak nem ezt érdemlik.
Húsvéti ínyencség
A Mikulás csoki télen, a csokinyuszi pedig ebben az időszakban a legközkedveltebb . Nagyon sokféle csokinyúl létezik, de vannak csokitojások is.
Húsvéti rémség??
Hát igen, a Húsvét sokszor nemcsak a báránysültet teszi le az asztalra, hanem a nyulat is. Sütve, rántva...brrrr! Én nem vagyok vegetáriánus, de inkább a nyúlból nem kérnék! Hiszen sokaknak, mint nekem is, a nyúl kizárólag hobbiállat. | |